Sdílet

Tweet

Nastavení individuálního vzhledu Chromu


Mít možnost si svůj prohlížeč uzpůsobit k obrazu svému se stalo u uživatelů standardem a tak výjimkou nemůže být ani Google. Jeho Chrome možnost nastavení témat získal ve své třetí generaci. Věrný svému mottu, v jednoduchosti je síla, jej můžeme nastavit pouhými dvěma kliknutími myši.

Tím prvním bude potřeba najet na příslušnou stránku, kde jsou ke stažení desítky témat přímo od tvůrců Chrome, avšak co je mnohem zajímavější, ještě další tisíce od uživatelů. Stačí si jen vybrat a po kliknutí na toužený vzhled zadat Vybrat motiv. Chrome se vás ještě pro jistotu jednou zeptá, zda si ho opravdu přejete nainstalovat.

Instalace individuálního vzhledu

Stiskem Instalovat se během několika málo vteřin změní vzhled Chromu. Pokud nejsme spokojení, máme v tuto chvíli ještě možnost na upozornění motiv XY byl instalován stisknout tlačítko Zpět. Ale ani v případě, že se rozmyslíme o něco později, nejsme ztraceni. Sice již budeme muset jít do nastavení přes ikonu klíče. Pod ní si vybereme možnosti, osobní údaje a úplně na konci možných nastavení je volba obnovit výchozí motiv. V tomto umístění se taktéž nachází odkaz na výše uvedený odkaz do internetového obchodu chrome.

Patříte-li mezi náročnější uživatele a do vašeho vkusu se netrefil žádný hotový vzhled, máme tu možnost si jej vytvořit sami. Na stránkách chrometheme.net stačí stisknout Create Chrome THEME Online. A pak již jen vyplňujeme potřebná pole. V prvním kroku stačí zadat nějaký adekvátní název a popisek. Poté se již dostáváme k samotnému vkládání grafiky. Chrome je tu celkem rozdělen na sedm elementů. Chybět tu samozřejmě nesmí ani nastavení jednotlivých barev a pak již stiskem Pack and install theme vše dokončit. Vytvořený vzhled si můžete nainstalovat pouze pro vlastní potřebu, či ho ve formátu zip uložit přímo na stránky obchodu chrome, kde si jej bude moci stáhnout kdokoliv. Tedy pokud ho zaujme.